Koltuk Takımı Modelleri

Gönderen tzafer 11/05/2018 0 Yorumlar

Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk Takımı Modelleri. Ev dekorasyonuna başlarken listenin ilk sırasında modeline ve rengine karar verilen  dekorasyon ürünü koltuk takımları olur. Evin geri kalan dekorasyonunu çoğunluk olarak koltuk takımına göre şekillendiririz. Koltuk takımları dekorasyonun en büyük tamamlayıcısı olsa da renk ve modeline karar vermeden önce evimizin şekli,ölçüleri,ışık alıp almadığı ve en önemlisi ihtiyaçlarımızı belirlemeliyiz.

Son zamanlarda ayrı ayrı parçalarla oluşturulan koltuk setleri trend olsa da köşe koltuk takımları kullanışlı ve modern modelleri ile diğer koltuk takımlarının önüne geçmiş bulunmaktadır. Özellikle dar salonlar da daha kullanışlı hale gelen köşe koltuk takımları derli toplu yapısıyla şık dekorlar oluşturuyor. Büyük salon ya da oturma odasına sahipseniz klasik hale gelen 3+3+1 ve 3+2+1+1 koltuk takımlarını rahatlıkla dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

Köşe koltuk takımlarının yerleşim avantajının yanı sıra birden fazla amaçla kullanılma gibi özellikleri vardır. Köşe koltuk takımları parçalı koltuk  takımlarına göre köşelerin değerlendirilmesini sağlar. Ayrılabilen modüler tasarımda olanlar ve bazı modellerdeki puflar sayesinde farklı mekanlara da uyum sağlayabiliriler. Köşe koltuk takımınızın karşısına gelen duvara duvar ünitesini yerleştirip salonunuzda odak noktası oluşturabilirsiniz. Oluşturmak istediğiniz dekorasyona göre yan sehpa,orta sehpa ve hatta berjer ekleyebilirsiniz.  Eğer köşe koltuk takımınızı  kullanacağınız alan küçükse açık renk olanları büyükse koyu renk olanları tercih edebilirsiniz. Köşe koltuk takımlarının diğer avantajları ise fazla koltuk kalabalığından sizi kurtaracak olmasıdır. Köşe koltuk takımlarının fiyatlarının diğer koltuk takımlarından hesaplı olması bu modelleri daha da avantajlı hale getirmektedir. Köşe koltuk takımını seçerken uzun yıllar kullanmak istiyorsanız kumaşının sağlam ve leke tutmayan özellikte olmasına özen göstermelisiniz.

Mobilya seçiminde hem mobilya ölçüleri hem de mobilyaların kullanılacak alanının ölçüsü çok önemlidir. Küçük bir eve ve küçük bir oturma odasına sahipseniz olabildiğince işlevsel çözümlere odaklanmalısınız. Yatak olabilen ve sandıklı koltuk takımları size işlevsel çözümler sunacaktır. Eviniz de misafir ağırlayacak başka odanız yoksa yatak olabilen koltuklar sizin için kurtarıcı olacaktır. Sandıklı olması da yorgan,yastık gibi büyük eşyalarınızı muhafaza edebilirsiniz. Küçük yapıdaki modern koltuk tasarımları evinizde fazla yer kaplamayacağından size değerlendirmeniz için boş alanlar bırakacaktır.

Klasik tarzın günümüz esintileri ile tasarlanmış olan avangard koltuk takımları bu yılda öne çıkan modeller arasında yerini almıştır. Avangard mobilyalar dönem iskeleti baz alınarak günümüz modasına uygun kumaşlar seçilerek tasarlanmaktadır. Avangard dekorasyonlarda daha çok zenginlik ve gösteriş ön plandadır.  Bu dekorasyonda daha çok krem,kahve tonları ve pastel tonlar tercih edilmektedir. Çok kullanılan kadife kumaş ile daha da ihtişamlı bir görüntü oluşturmaktadır.  Kullanıldığı ortamlarda ağırlık ve ciddiyet katar. Avangard mobilyalar ile daha fazla karmaşa yaratmayacak dekorasyon ürünleri tercih edilmelidir. Kullanılan aksesuarların oluşturulan genel dekorasyon ile uyumlu olması dekorasyonu tamamlayıcı nitelikte olacaktır.

http://www.mobilyaureticim.com

Yorum Bırakın