Doğaya Dönüş; Rustik Evler

03/04/2018 0 Yorumlar

Doğaya Dönüş; Rustik Evler

Doğaya Dönüş; Rustik Evler. Doğaya Dönüş; Rustik Evler. Kalabalık şehirlerde yaşadığımız bu çağda evimize geldiğimizde stresten arınmak, rahatlık ve huzur arıyoruz. Doğal hayatı aradığımız bu günlerde doğal unsurları ve ahşabın sıcaklığını barındıran rustik ev dekorasyonları imdadımıza yetişiyor.

Rustik ev  dekorasyonunda amaç mobilyada ağacın çok gözükmesi olduğundan koyu renkler ve desenler ile evi çok boğmamak gereklidir. Bu tarzda genellikle kahverengi tonları kullanıldığından seçilen kumaşlarda açık renkler tercih etmelidir. Rustik dekorasyonda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta saf ağaç kullanımı olacaktır. İşlenmemiş ağaçlar kullanarak elde edilen masa, orta sehpalar,sandalyeler bu dekorasyonun en vazgeçilmezidir.

Tavanları ahşap ürünlerle dekore ettirebilir, duvarları taş ve sıvası kalmış doğal bir görüntü olacak şekilde tasarlayabilirsiniz.

Rustik dekorasyonda eski ve doğal bir hava yaratılmak istendiğinden koltuklarda deriyi tercih edebilirsiniz. Özellikle doğaya ait toprak tonları ve natürel renkler kullanılmalıdır.

Salonunuzda kullanacağınız ahşap mobilyaların üzerine örgü battaniyeler kullanabilir, ahşap kasaları,ahşap duvar raflarını dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz.rusik ev dekorasyonları ‘kendin yap’ fikirlerine açıktır. Ağaç dalları ile yapacağınız duvar aksesuarları, ağaç kütüğünden yapacağınız bir orta sehpa ile dekorasyonunuza hem kendinizden bir şeyler katmış hem de sıradanlıktan uzak farklı bir dekorasyon oluşturmuş olursunuz. Eskiden alacağınız ikinci bir eşyayı rahatlıkta rustik ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Duvarlarınızda hayvan figürlü tablolar ve peyzaj fotoğraflarına yer verebilirsiniz. Halı yerine yapay kürkten yapılmış büyük paspaslar ve uzun desenli perdeler yerine de ahşap görünümlü storlar tercih edebilirsiniz.

Rustik yatak odası dekorasyonunda tamamında natürel renkleri ve doğanın ön planda olduğu parçalar kullanmanız gerekli. Yatak başlıklarını işlenmemiş ağaç malzemelerden seçebilir, eğer yeterli alanınız varsa ahşap bir sallanan sandalyeyi kullanarak hoş bir hava oluşturabilirsiniz. Halı olarak peluş ve deri olanlardan seçebilir, aydınlatmada eski abajurlar ve mumlardan faydalanabilirsiniz.

Rustik ev dekorasyonun kendini en çok gösterdiği ve en çok yakıştığı alanlar şüphesiz mutfaklardır. Hem masanın hem de sandalyelerin ahşap olması insanda doğada yemek yiyor hissi oluşturacaktır. Sandalyelerinizde minder kullanacaksanız kilim desenli olanları seçebilirsiniz. Duvarlarda kullanacağınız tuğlalar veya taşlar ile ahşap mutfak dolapları büyük bir uyum içerisinde olacaktır. Masanızın altına sereceğiniz ince bir kilim ve dekoratif olarak kullanacağınız bakır aksesuarlar ile rustik mutfak dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Kaynakça : http://www.mobilyasayfasi.com

 

Yorum Bırakın