Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

30/03/2018 0 Yorumlar

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri. Yemek odaları zevkle pişirdiğimiz yemekleri dostlarımızla paylaştığımız, aile meclisinin bir araya toplayarak keyifli vakit geçirdiğimiz alanlardır yemek odaları. Önceleri büyük, geniş evlerde yemek odası için ayrı bir oda olurdu. Günümüz şartlarında evler daha küçülmeye gittiğinden yemek odası için ayıracak ekstra bir odaya sahip değiliz çoğu zaman.

Salonumuzun bir köşesini yemek odası olarak dekore etmek hem salonumuz hem de yemek odasını aynı alanda topladığı için bize yerden tasarruf etmemizi sağlayacaktır. Bu alanda eşya sayısını az tutmak gereksiz bir kalabalık oluşturmayacağından gözümüzü yormayacaktır.

Yemek odası dekorasyonuna öncelikle büyük eşyaları seçerek başlamalıyız. Daha sonra küçük aksesuarlara geçmeliyiz. Yemek masasını ferah ve aydınlık olacağından pencere önüne koymak iyi bir fikirdir. Fakat odanın ortasına bir yere koyacaksanız konsol ile aynı hizada olmasına dikkat etmelisiniz.

Salonumuzda yemek bölümünü belirgin bir şekilde ayırmak için farklı bir duvar rengi seçebilir, duvarınızı duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Duvarınızda kullanacağınız büyük bir ayna da alana hem derinlik katacak hem de daha geniş gözükmesini sağlayacaktır.  Alanınız küçük ise mutlaka açılır kapanır masalardan tercih etmelisiniz. Karışık bir görüntüden uzak durmak ve daha fazla oturum alanı oluşturmak isterseniz de tercihinizi banklardan yana kullanabilirsiniz.

Yemek odanızın alanını belirlerken salonunuzun şekline uygun bir masa seçmeniz gerekmektedir. Salon şekline göre kare, yuvarlak, dikdörtgen bir masa seçebilirsiniz.

Yemek odası mobilyalarınız salon mobilyalarına uygun olmalı. Salonunuzda hangi tarz dekorasyon uyguladıysanız yemek odası bölümünde de aynı tarzı devam ettirerek dekorasyonda bütünlük sağlamalısınız. Sandalyelerinizin kumaşı, rengi ve dokusu oturma grubunuzla uyumlu olmalıdır.

Yemek odası dekorasyonunda aydınlatmaya da özen göstermelisiniz. Masanızın üzerine gelecek şekilde konumlandırılan bir avize yemek odası dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Yemek masalarında kullanacağınız şamdanlar ve mumlar ile sofralarınızda hoş bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Yemek odanızda konsol kullanıyorsanız konsol üzerine sizi yansıtan, zevkinize uygun dekoratif objeler kullanarak daha dolu dolu gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Halı ve perde dekorasyonun devamlılığını sağladığından halı ve perde rengi ve dokusu mobilyaların rengine ve tarzına uygun olmalıdır. Modern bir yatak odası için keten kumaşlar,klasik bir yemek odası için saten ya da kadife kullanabilirsiniz.

http://www.mobilyaureticim.com

.

Yorum Bırakın